Łaciate Mazury MTB – Emocjonujący finał w Giżycku i rozstrzygnięcie klasyfikacji generalnej cyklu!

Miniony weekend w Giżycku przyniósł niesamowite sportowe emocje podczas finałowego etapu cyklu Łaciate Mazury MTB. Zawodnicy walczyli o każdy metr na trasie, ocenionej jako najlepsza w ostatnich sezonach, a wyniki końcowe wyścigu miały decydujący wpływ na klasyfikację generalną.

PRO, Kat. Open Mężczyzn: Kamil Kuszmider (PEGO.cc iFON) zajął pierwsze miejsce z czasem 02:02:28, co pozwoliło mu awansować z czwartego na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Kuszmider za swój triumf otrzymał voucher na 3-tygodniową podróż camperem po Polsce i Europie, ufundowany przez CarGO – Twoje Wakacje na 5 Gwiazdek. Na podium w Giżycku stanęli także Michał Wróblewski (Szprycha Giżycko) z czasem 02:06:28 oraz Krzysztof Kindrasz (Szprycha Giżycko) z wynikiem 02:10:38.

Expert, Kat. Open Mężczyzn: Wojciech Damięcki (Szprycha Giżycko) triumfował z czasem 01:38:11, wygrywając również klasyfikację generalną cyklu. Tuż za nim uplasował się Dawid Pac (CSS Kurpie) z wynikiem 01:39:10, a trzecie miejsce zajął Maciej Parzych (MSR Mrągowo) z czasem 01:40:36.

Expert, Kat. Open Kobiet: Anna Kruszyńska (AUTO LAND) z czasem 02:04:34 nie tylko wygrała wyścig, ale także klasyfikację generalną. Drugie miejsce zajęła Regina Kasprzycka (AUTO LAND) z czasem 02:15:37, a trzecie Katarzyna Salik (MLEKPOL TEAM) z wynikiem 02:21:21.

Hobby, Kat. Open Mężczyzn: Patryk Sobociński (MSR Mrągowo) zdominował kategorię Hobby z czasem 01:03:40. Na drugim miejscu znalazł się Maksymilian Wierzbicki (MTB EŁK-PROSTKI) z czasem 01:06:09, a trzecie miejsce zdobył Paweł Rawdanowicz (Ostróda Sport Team), który, uczestnicząc we wszystkich 10 etapach, wygrał klasyfikację generalną.

Hobby, Kat. Open Kobiet: Natalia Chrostek (Kurpie Team) z czasem 01:31:54 triumfowała zarówno w Giżycku, jak i w klasyfikacji generalnej. Na podium znalazły się Justyna Utko (Mil Sport) z czasem 01:34:29 oraz Marlena Radomska (TK Masters Giżycko) z wynikiem 01:36:14. Fun, Kat. Open Mężczyzn: Marcin Kobielski (Bialoblocki Team Ełk) był najszybszy na trasie Fun, kończąc wyścig z czasem 00:36:03. Drugie miejsce zajął Joachim Kowalski (RowerySportowy.pl) z wynikiem 00:36:15, a trzeci był Marcin Ruszczyk z czasem 00:36:40.

Fun, Kat. Open Kobiet: Helena Białobłocka (Bialoblocki Team Ełk) zwyciężyła z czasem 00:45:12, wyprzedzając Marzenę Wójcik (TK Masters Giżycko) z czasem 00:49:06 oraz Elizę Kułakowską (TK Masters Giżycko) z wynikiem 00:53:07.
W klasyfikacji drużynowej cyklu zwyciężył zespół KK Załuski Team, zdobywając 10 884 punkty. Nagrodą od Hard Way była możliwość zaprojektowania własnych, profesjonalnych strojów kolarskich.

Oprócz głównych trofeów uczestnicy otrzymali liczne nagrody, w tym akcesoria rowerowe od Kellys, kosmetyki rowerowe od Expand oraz gadżety od sponsorów. Łaciate

Mazury MTB – Sportowa rywalizacja dla całej rodziny
Podczas całego cyklu, obok głównych wyścigów, odbywały się również zmagania młodszych zawodników w ramach Łaciate Junior Race – Liga Szkółek Kolarskich. Uczniowie szkół mogli stanąć do rywalizacji z rówieśnikami i adeptami szkółek kolarskich, co pozwoliło im zdobywać doświadczenie i rozwijać swoje umiejętności na profesjonalnie przygotowanych trasach. Regularnie na starcie pojawiało się około 100 młodych, dobrze zapowiadających się kolarzy, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu tym sportem wśród najmłodszych.

Współpraca marki Łaciate oraz Cariboo umożliwiła także przygotowanie specjalnych atrakcji dla przedszkolaków. W ramach Cariboo Kids Race, najmłodsi uczestnicy mogli brać udział w warsztatach oraz rywalizować w swoich pierwszych zawodach rowerowych. Dla wielu dzieci była to nie tylko sportowa zabawa, ale również początek fascynacji kolarstwem.

Podsumowanie sezonu
W trakcie dziesięciu edycji w 2024 roku na starcie stanęło prawie 1000 zawodników, rywalizujących w 31 drużynach. Każdy wyścig przyciągał kibiców, którzy gorąco wspierali uczestników.
Głównym sponsorem wydarzenia była Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol z Grajewa oraz marka Łaciate.

Zakończenie 9. Sezonu cyklu, w którym przez wszystkie lata udział wzięło aż 22 673 zawodników, podkreśla rosnącą popularność kolarstwa w regionie. Każdy kolejny rok przynosi nowe emocje i sukcesy, co napawa organizatorów optymizmem. Jubileuszowy 10. sezon zapowiada się jeszcze bardziej spektakularnie, z większą liczbą uczestników oraz niesłabnącym wsparciem kibiców i sponsorów. Wydarzenie to stało się stałym punktem w kalendarzu sportowym, inspirując do aktywnego trybu życia i promowania zdrowia.

Organizatorem wydarzenia pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego jest Stowarzyszenie Luz Grupa.

Łaciate Mazury MTB Etap 10 organizowany jest przy współpracy z Urzędem Miasta w Giżycku. Sponsorem tytularnym cyklu Mazury MTB jest marka Łaciate.

Sponsorem strategicznym cyklu Mazury MTB  są marki: Łaciate Junior, Cariboo, CarGO!

Sponsorem strategicznym cyklu Mazury MTB  jest firma SM Mlekpol.
Partnerem strategicznym cyklu Mazury MTB jest marka Warmia i Mazury.